Samsung Galaxy Book4 Pro | Intel Evo Core Ultra 7 155H | Built-in AI | 16″ (40.64cm) Touchscreen Dynamic AMOLED 2X 120Hz| 500 Nits (16GB/512GB SSD/Intel Arc/Win11/MSO’21/Gray/1.56kg)
17 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
(as of Nov 23, 2024 01:24:26 UTC – Details)
From the manufacturer
Main KVMain KV
AI Performance Dynamic AMOLED 2X Display Touchscreen
Anti Reflective Vision Booster Fast Charging Design Quad Speakers
Camera Ports Knox Security Phone as Connected Camera
Copilot AI Seamless Access AI Photo Studio
Buds Auto Switch Multi Control Dual Screens Quick Share Mobile Experience
Processor: AI enabled Intel Evo Core Ultra 7 155H (3.8 GHz base clock, up to 4.8 GHz max boost clock, 24 MB L3 cache, 16 cores(6P + 8E + 2LPE) | Memory: 16GB DDR5X RAM, Expandable upto 32 GB | Storage: 512GB SSD
Display: 16 inch (40.62 cm) Dynamic AMOLED 2X (2880 x 1800), Brightness: 500 Nits, AMOLED Display | Touchscreen | Intel Arc integrated Graphics
Ports: 1 HDMI 2.1, 1 USB 3.2 Type-A, 2 Thunderbolt4 Type-C, 1 MicroSD Card Reader, 1 Headphone Out/Mic Combo | Without CD-Drive | Average battery life = 7.5 Hours, 65W USB Type-C Adapter
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “Samsung Galaxy Book4 Pro | Intel Evo Core Ultra 7 155H | Built-in AI | 16″ (40.64cm) Touchscreen Dynamic AMOLED 2X 120Hz| 500 Nits (16GB/512GB SSD/Intel Arc/Win11/MSO’21/Gray/1.56kg)”